Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej ze światłami na ruchliwym skrzyżowaniu?


Nie działa od kilkunastu dni, a słuchacze Radia Olsztyn skarżą się, że jest tam coraz niebezpieczniej. Mowa o sygnalizacji świetlnej na olsztyńskim skrzyżowaniu ulic Budowlanej i Towarowej.

Światła działają tylko w trybie awaryjnym po tym, jak samochód ciężarowy pod koniec ubiegłego roku uderzył w skrzynkę ze sterownikami. – Sprawa w ostatnich dniach ruszyła z miejsca. Na razie jednak naprawienie sygnalizacji jest niemożliwe ze względu na pogodę – rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu Michał Koronowski.

Drogowcy apelują, aby do czasu naprawienia sygnalizacji zwracać w tym miejscu szczególną uwagę – zwłaszcza na pieszych. Skrzyżowanie ulic Towarowej i Budowlanej to część dojazdu do obwodnicy Olsztyna i szlaku w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Olsztyn, skrzyżowanie, sygnalizacja świetlna
Trwa spór o przebieg północnej obwodnicy Olsztyna

Ratusz przekonuje o konieczności nowego przeanalizowania wyboru przebiegu obwodnicy i proponuje wariant północno-wschodni. Drogowcy pozostają przy swoim i mówią, że najkorzystniejszy jest przebieg północno-zachodni. GDDKiA podjęła...

Zamknij
RadioOlsztynTV