Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Co dalej z rozbudową linii tramwajowej w Olsztynie?

Fot. Łukasz Węglewski

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór oferty dokonanej przez władze Olsztyna. Miasto wybrało w przetargu firmę ZUE z Krakowa, która oszacowała koszt budowy na nieco ponad 382 miliony złotych, ale inna firma startująca w przetargu złożyła zażalenie.

To są na razie informacje nieformalne – podkreśla rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz:

Czekamy na pismo z decyzją oraz jej uzasadnienie, aby wdrożyć kolejne kroki. Proceduralnie jesteśmy do tego przygotowani, ponieważ w części zasadność tego odwołania została uznana. Takie stanowisko reprezentowaliśmy przed KIO.

Marta Bartoszewicz wyjaśniła, że od decyzji władz Olsztyna odwołało się konsorcjum Polimex i Trakcja:

Jako podstawę wskazali oni m.in. nieprawidłowe opisanie robót i przez to niespełnienie wymogu odpowiedniego doświadczenia w realizacji obiektów mostowych.

Teraz trzeba będzie wybrać innego wykonawcę:

Aby to zrobić, komisja musi najpierw unieważnić wybór ZUE, mimo najkorzystniejszej oferty, następnie wykluczyć tego wykonawcę z postępowania i ponownie przeliczyć punkty rankingowe bez oferty krakowskiej firmy.

Marta Bartoszewicz podkreśliła, że to wszystko będzie możliwe po otrzymaniu przez olsztyński ratusz od Krajowej Izby Odwoławczej wyroku z uzasadnieniem.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, rozbudowa, linia tramwajowa
Olsztyn wprowadza ulgi dla mieszkańców kompostujących śmieci bio. „Przydomowe kompostownie są najbardziej ekologiczne”

Wprowadzenie możliwości kompostowania śmieci bio oraz połączenie dwóch frakcji odpadów - takie zmiany w systemie gospodarowania odpadami czekają mieszkańców Olsztyna. O wchodzących od stycznia zmianach zdecydowali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV