Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciekawski turysta zatrzymany na granicy polsko-rosyjskiej. To kolejny taki przypadek w tym roku

Fot. W-MOSG

39-letni mieszkaniec Warszawy złamał przepisy tylko po to, by zobaczyć jak wygląda zewnętrzna granica Unii Europejskiej.

Turystę zatrzymał patrol graniczny z Braniewa. Podczas wycieczki zlekceważył on tablice informacyjne oraz oznaczenia granicy państwa i wszedł na pas drogi granicznej. Mężczyzna został ukarany 200-złotowym mandatem.

To już trzeci przypadek złamania przepisów w tym roku. Wcześniej do nielegalnego przekroczenia granicy doszło m.in w Barcianach oraz Gołdapi. Straż graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

Należy pamiętać, że granica Polski z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego są cztery przejścia graniczne z Federacją Rosyjską: w Grzechotkach, Gronowie, Bezledach i Gołdapi.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Gołdap, Braniewo, straż graniczna, Warszawa, Barciany
Nowy geoportal w powiecie braniewskim. „Dane mogą przydać się każdemu”

Od tego roku starostwo powiatowe w Braniewie ma nowy geoportal. Umożliwia on składanie wniosków o udostępnienie materiałów, wypisów oraz wyrysów map. Za jego pośrednictwem można zgłaszać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV