DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Chorwacja trzecią drużyną Mistrzostw Świata. Maroko przegrało po zaciętym meczu

Chorwacja zdobyła brązowy medal piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W meczu o trzecie miejsce, zespół z Bałkanów wygrał w Al-Rayyan z Marokiem 2:1.

Chorwaci trafili po raz pierwszy w 7. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Josko Gvardiol. Dwie minuty później wyrównał Achraf Dari. W 42. minucie drugą bramkę dla zespołu z Bałkanów zdobył Mislav Oršić.

Chorwacja – Maroko 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Josko Gvardiol (głową), 1:1 Achraf Dari (głową), 2:1 Mislav Orsic.

Żółta kartka – Maroko: Azzedine Ounahi, Selim Amallah.

Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar). Widzów 44 137.

Chorwacja: Dominik Livakovic – Josip Stanisic, Josip Sutalo, Josko Gvardiol – Mislav Orsic (90+5. Kristijan Jakic), Lovro Majer (66. Mario Pasalic), Luka Modric, Mateo Kovacic, Ivan Perisic – Marko Livaja (66. Bruno Petkovic), Andrej Kramaric (61. Nikola Vlasic).

Maroko: Bono – Achraf Hakimi, Achraf Dari (64. Badr Benoun), Jawad El Yamiq (66. Selim Amallah), Yahia Attiat-Allal – Abdelhamid Sabiri (46. Ilias Chair), Sofyan Amrabat, Bilel El Khanouss (56. Azzedine Ounahi) – Hakim Ziyech, Youssef En-Nesyri, Sofiane Boufal (64. Anass Zaroury).

Mecz Maroko – Chorwacja. Fot. EPA/Georgi Licovski

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP/IAR

Więcej w piłka nożna, chorwacja, Mistrzostwa Świata, Katar, Maroko
Szymon Marciniak sędzią głównym finału piłkarskich mistrzostw świata!

Po raz pierwszy w historii Polak ma sędziować najważniejszy mecz czterolecia. Szymon Marciniak poprowadzi mecz finałowy mistrzostw świata 2022! Taką informację przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz...