Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szymon Marciniak sędzią głównym finału piłkarskich mistrzostw świata!

Szymon Marciniak Fot. Getty

Po raz pierwszy w historii Polak ma sędziować najważniejszy mecz czterolecia. Szymon Marciniak poprowadzi mecz finałowy mistrzostw świata 2022! Taką informację przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz „WP Sportowe Fakty” Paweł Kapusta.

Finał Argentyna – Francja zostanie rozegrany w niedzielę 18 grudnia. Marciniak, wraz ze swoimi asystentami – Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem – sędziował jak do tej pory dwa spotkania na tym mundialu. W obu z nich wystąpiły zespoły, które awansowały do półfinału turnieju.

W pierwszym Francuzi zmierzyli się z Duńczykami (2:1), a w drugim Argentyńczycy zagrali z Australijczykami (2:1). Polak był poważnie rozpatrywany jako kandydat do sędziowania jednego ze spotkań o finał, ale ostatecznie mecz Chorwatów z Argentyńczykami poprowadził Włoch Daniele Orsato, a Marokańczyków z Francuzami Meksykanin Cesar Ramos.

Pominięcie na tym etapie wyszło jednak Marciniakowi na dobre. Dzięki temu będzie on arbitrem meczu finałowego. Taką informację przekazał dziennikarz portalu „WP Sportowe Fakty” Paweł Kapusta. Jak dotąd najważniejszym spotkaniem w karierze arbitra z Płocka był Superpuchar UEFA 2018, ale w żaden sposób nie da się porównać wagi tego spotkania z tym, które go teraz czeka.

Redakcja: M. Rutynowski za TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, mundial, sędzia piłkarski
PZPN szuka trenera dla piłkarskiej kadry Polski

Prezes PZPN Cezary Kulesza szuka trenera dla piłkarskiej kadry Polski. Pojawiają się nazwiska, które były w mediach jeszcze przed powołaniem Czesława Michniewicza. Umowa z obecnym selekcjonerem...

Zamknij
RadioOlsztynTV