Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Choroby rzadkie dotykają niewielką grupę pacjentów, ale wymagają specjalistycznego leczenia

Fot. fotolia

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zorganizował międzynarodowe sympozjum na temat leczenia chorób rzadkich.

W spotkaniu online będą uczestniczyli najlepsi specjaliści z wiodących europejskich ośrodków zajmujących się diagnostyką i terapią takich schorzeń. Będą też mali pacjenci szpitala w trakcie terapii.

Choroby rzadkie dotykają stosunkowo niewielką grupę pacjentów. Głównie są to różnego rodzaju zespoły o podłożu genetycznym, wymagające dogłębnej diagnostyki oraz intensywnego i wielospecjalistycznego leczenia.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest ważnym ośrodkiem leczenia chorób rzadkich u dzieci w Polsce. Od początku 2022 r. należy do elitarnego grona ośrodków zrzeszonych w Europejskiej Sieci Referencyjnej ERN – ITHACA.

Wśród prelegentów znajdą się profesorowie z Warszawy, ale też z Hiszpanii i Turcji z dziedzin Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży, Neurogenetyki czy Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital dziecięcy, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Szlachetna inicjatywa mieszkańców Olsztyna. Pomagają rodzicom dzieci przebywających w szpitalu

Mieszkanki Olsztyna założyły w internecie grupę wsparcia. Pomoc znajdą w niej rodzice, którzy trafili z dzieckiem do szpitala dziecięcego, a są z dala od rodzin i...

Zamknij
RadioOlsztynTV