Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chirurgiczne leczenie refluksu. Posłuchaj audycji Na Zdrowie

Chirurgiczne leczenie refluksu, wpływ głodówek na zdrowie oraz przebieg COVID-19 u dzieci to tematy, o których rozmawialiśmy w audycji Na zdrowie.

Trzecia fala pandemii dotyka coraz młodsze osoby. Na oddziały covidowe trafiają pacjenci po 30, 40 roku życia. Również pediatrzy zauważają, że rośnie liczba dzieci, które przechodzą chorobę ciężej – mówi Sławomir Ogórek z Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Nawet 20 procent społeczeństwa może cierpieć z powodu refluksu żołądkowo-przełykowego. O objawach choroby, jej przyczynach i chirurgicznym leczeniu, które daje dobre efekty mówi dr n. med. Paweł Lech koordynator Kliniki Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Wieku Podeszłego Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Stosowanie głodówek ma wielu zwolenników i przeciwników. Jak jest naprawdę? Czy głodówki rzeczywiście oczyszczają organizm i wspomagają odchudzanie? Wyjaśnia dr Anna Hinburg – dietetyk kliniczny ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, COVID-19
Kilkadziesiąt dodatkowych łóżek covidowych w Szczytnie. Trwa rozbudowa szpitala tymczasowego

Na początku kwietnia szpital tymczasowy w Szczytnie ma być rozbudowany o 30 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Obecnie w szpitalu przebywa 55 chorych, jest jeszcze 15...

Zamknij
RadioOlsztynTV