Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcieli przemycić chińską odzież wartą miliony złotych. Jaka czeka ich kara?

Fot. KAS

Transport ponad 7,7 tysięcy sztuk odzieży z Chin opatrzonej znakiem towarowym znanej światowej marki zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Braniewa. Wartość oryginalnego towaru w tej ilości oszacowano na ponad 3 miliony złotych.

Jak poinformowała Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, transport podrobionej sportowej odzieży ze znakiem towarowym znanej światowej marki został ujawniony pod koniec października na polsko-rosyjskim kolejowym przejściu granicznym w Braniewie.

Ubrania znajdowały się w środku kontenera pomiędzy innymi towarami i opakowane były w jutowe worki. Towar pochodził z Chin i kierowany był do odbiorcy w Holandii

– dodała.

Podczas kontroli funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili łącznie ponad 2,6 tysięcy kompletów sportowej odzieży damskiej, w tym blisko 2,4 tysięcy kompletów trzyczęściowych i 275 kompletów dwuczęściowych. Według KAS, wartość oryginalnego towaru w tej ilości została oszacowana na ponad 3 milion złotych.

Rosiak poinformowała również, że wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa skutkującego naruszeniem praw ochronnych do znaków towarowych złożył pełnomocnik właściciela tych praw.

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi do 5 lat więzienia.

Fot. KAS

Fot. KAS

 

Autor: A. Socha/M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, odzież, handel
Rekordowy przemyt w Grzechotkach. W wykryciu kontrabandy pomógł pies

Prawie 170 tysięcy złotych straciłby Skarb Państwa, gdyby papierosy wykryte na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach trafiły na rynek. Obywatel Rosji podróżujący mercedesem chciał wjechać do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV