Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowy przemyt w Grzechotkach. W wykryciu kontrabandy pomógł pies

Prawie 170 tysięcy złotych straciłby Skarb Państwa, gdyby papierosy wykryte na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach trafiły na rynek.

Obywatel Rosji podróżujący mercedesem chciał wjechać do Polski. Pojazd został skierowany do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam specjalnie wyszkolony pies wskazał miejsca ukrycia papierosów – relacjonuje starszy rachmistrz Marta Rosiak z Krajowej Administracji Skarbowej:

Okazało się, że były one praktycznie we wszystkich częściach pojazdu, w podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Według służb granicznych, mercedes był bardzo profesjonalnie przygotowany do przemytu.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tysięcy sztuk papierosów. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby 168 tysięcy złotych.
Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych przez polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach od czasu jego powstania. To największe drogowe przejście graniczne z Rosją.

Przeciwko Rosjaninowi wszczęto postępowanie karno-skarbowe i wystąpiono z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydalenie cudzoziemca do Polski. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen.

Mercedesa odholowano na celniczy parking.

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, Grzechotki, służba celna
Skradzione w Andorze auto wróci do właściciela. Luksusowy samochód zatrzymano na przejściu granicznym

Auto marki kia sorento wart jest 135 tysięcy złotych. Pojazd został skradziony w Andorze, a odzyskany na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach. Samochodem na niemieckich numerach...

Zamknij
RadioOlsztynTV