Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał pozostawić swoje odpady poza śmietnikiem. Został ukarany mandatem

Niebieski pojemnik – papier, żółty – plastik oraz metal, zielony – szkło, brązowy – odpady bio, z kolei czarny – pozostałe odpady zmieszane. Mowa o segregacji śmieci, której celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz lepsze warunki dla funkcjonowania przyrody. Jednak nie wszyscy potrafią przestrzegać tych zasad.

– Dla osób nieprzestrzegających zasad przewidziane są konsekwencje – tłumaczy starsza inspektor Iwona Łojewska z elbląskiej straży miejskiej.

Za to wykroczenie kodeks przewiduje karę grzywny do 500 złotych bądź karę nagany. Przekonał się o tym pewien elblążanin, który próbował pozostawić poremontowe odpady przed jedną z obudów śmietnikowych. Mężczyzna ten został ukarany przez strażników miejskich mandatem karnym oraz zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

00:00 / 00:00

Od początku tego roku Straż Miejska w Elblągu interweniowała ponad 320 razy w sprawie zanieczyszczonych miejsc oraz nielegalnych wysypisk.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, straż miejska, śmietnik
Strażnicy miejscy z Elbląga szkolili się z ratowania zwierząt

Elbląska straż miejska ratuje nie tylko ludzi, ale też zwierzęta. Takich zgłoszeń jest dużo, dlatego konieczne było szkolenie i z tego zakresu. Przeprowadzone zostało przez specjalistę...

Zamknij
RadioOlsztynTV