Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcą wzmacniać więzi międzypokoleniowe i kultywować warmińskie tradycje

Teresa i Dominik Sidorowie ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Grajta Grace”. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Stowarzyszenie Kulturalne „Grajta Grace” z Ługwałdu dostało 70 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki na projekt „Warmińska rodzina – wczoraj i dziś”. Jego celem jest umacnianie więzi pokoleniowych i patriotycznych oraz tożsamości regionalnej i lokalnej.

Stowarzyszenie planuje przeprowadzić cykl zajęć animacyjno-edukacyjnych dla dzieci w Olsztynie i Dywitach, inspirowane literaturą, rodzinnymi zwyczajami, tradycyjnymi pieśniami, muzyką i tańcem.

Jak wyjaśniła Teresa Sidor ze stowarzyszenia „Grajta Grace”, będą to m.in. warsztaty muzyczne i rękodzieła, rodzinne podróże po Warmii i czytanie warmińskich bajek, wspomnienia o najsłynniejszych warmińskich rodzinach, jesienny piknik oraz Międzypokoleniowa Konferencja Ludowa „Rodzinne spotkania z kulturą warmińską”. W planach są też koncerty muzyki tradycyjnej, pieśni patriotycznej i jasełka.

Udział w projekcie wezmą uczniowie olsztyńskich Szkół Podstawowych nr 5, 9 i 13, Państwowej Szkoły Muzycznej i członkowie scholi “Perełki wiary” działającej przy kościele św. Józefa. Projekt będzie realizowany do końca tego roku.

Członkami stowarzyszenia „Grajta Grace” z Ługwałdu są osoby związane z różnego rodzaju działalnością na rzecz kultury, tradycji i folkloru Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dofinansowanie, Grajta Grace, Stowarzyszenie Kulturalne
Kolejni mieszkańcy regionu ofiarami oszustw. Stracili ponad 200 tys. zł

Kolejni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego padli ofiarami oszustów i stracili znaczne sumy. 37-latek z Olsztyna dał się nabrać fałszywym maklerom. Przekazał im nie tylko ponad 115 tys....

Zamknij
RadioOlsztynTV