Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA aresztowała urzędników

Zarzut przyjęcia 60 tys. zł łapówki w zamian za decyzję dokonania odbioru robót budowlanych, postawiła prokuratura okręgowa w Olsztynie urzędnikowi gminy Bartoszyce i inspektorowi nadzoru budowlanego. Sąd aresztował podejrzanych; grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zatrzymani w sprawie korupcyjnej to podinspektor w referacie infrastruktury i budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektor nadzoru robót sanitarnych współpracujący z gminą. Do zatrzymania doszło, gdy agenci CBA zdobyli informacje o możliwej korupcji w związku z zakończeniem budowy sieci sanitarnej, kanalizacyjnej i deszczowej przy zakładzie budżetowym gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w gminie Bartoszyce.

Obaj podejrzani zażądali od wykonawcy inwestycji 60 tys. zł łapówki w zamian za zakończenie odbioru robót. Do zatrzymania doszło w trakcie prowadzenia czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy CBA. W sobotę sąd aresztował podejrzanych, a śledztwo jest w początkowej fazie i ze względu na jego dobro, prokuratura nie chce udzielać szerszych informacji.

Sekretarz gminy Bartoszyce Włodzimierz Kowalik powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że urząd nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji od CBA i prokuratury w sprawie prowadzonego śledztwa dotyczącego korupcji. Dodał, że nic nie wie o zatrzymaniu i aresztowaniu urzędnika i inspektora. Urzędnik, który zajmował się inwestycją jest na zwolnieniu lekarskim. „Zwolnienie przedstawił w ubiegłym tygodniu” – podkreślił sekretarz gminy. (pap/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, CBA, korupcja, łapówka
Szef Remedium usłyszał zarzuty

Prokuratura postawiła dwa zarzuty szefowi olsztyńskiej spółki Remedium - Doradcy Finansowi. Sylwester L. miał naruszyć prawo bankowe i ustawę o rachunkowości. Przedstawiliśmy zarzut prowadzenia, w latach...

Zamknij
RadioOlsztynTV