Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Casanova w spódnicy”. Olsztynianka oszukała mężczyzn z całej Polski

Fot. Adobe Stock

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 53-letnią kobietę, która wyłudzała pożyczki od poznanych w Internecie mężczyzn.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dotarli do 8 pokrzywdzonych z całej Polski. Mieszkanka Olsztyna, mężatka, wyszukiwała w sieci samotnych mężczyzn chcących zawrzeć poważną znajomość. Następnie wzbudzała zaufanie i mówiła o swojej trudnej sytuacji finansowej, prosząc o wsparcie.

Wszystko pod pretekstem spotkania, a nawet wspólnego życia – relacjonuje Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji:

Niektórzy w celu zaspokojenia potrzeb 53-latki, zaciągali kredyty gotówkowe. Kobieta oszukała 8 mężczyzn, w tym jednego z Olsztyna. Działając w ten sposób udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

00:00 / 00:00

Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł.

O możliwym przestępstwie policję poinformowała córka mężczyzny. 53-letniej kobiecie zostały przedstawione zarzuty oszustw. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez internet, kierując się zasadą ograniczonego zaufania.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta
Endometrioza – udręka co dziesiątej Polki

Endometrioza jest trudną, bolesną, przewlekłą chorobą, na którą cierpi co dziesiąta Polka. Jak rozpoznaje się endometriozę, co ją wywołuje i jak przebiega leczenie? Gościem Agnieszki Lipczyńskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV