Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cały czas rośnie zainteresowanie programem 300 plus

Fot. Adobe Stock

Ponad 1 mln dzieci zostało dotąd objętych świadczeniami 300 plus w tegorocznej edycji programu Dobry Start. Wnioski można składać od 1 lipca, a zainteresowanie cały czas rośnie.

Do godziny 9 rano w minioną środę do ZUS wpłynęło ponad 712,8 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące ponad 1,01 mln dzieci. Świadczenie w wysokości 300 złotych przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami

– informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

00:00 / 00:00

W tym roku szkolnym wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Będą przyjmowane do 30 listopada, a świadczenie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię w sprawie świadczenia „300 plus”. Numer telefonu 22 290 22 02 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Największe zainteresowanie świadczeniem 300 plus jest w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i pomorskim.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, ZUS, wnioski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, świadczenie
Rusza nabór wniosków z Programu Inwestycji Strategicznych. Samorządy mogą starać się o dofinansowanie

Inwestycje, tworzenie nowych miejsc pracy i pobudzanie lokalnej przedsiębiorczości - takie są cele Programu Inwestycji Strategicznych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorządy mogą już składać wnioski...

Zamknij
RadioOlsztynTV