Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Całodobowa infolinia dla bezdomnych rozpoczyna funkcjonowanie

Fot. Łukasz Węglewski

Jak co roku, 1 listopada rozpoczyna funkcjonowanie bezpłatna, całodobowa infolinia dla bezdomnych. Uruchamia je Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Co roku w sezonie jesienno-zimowym na infolinię dzwonią zarówno potrzebujący pomocy, jak i osoby, które widzą, że komuś grozi niebezpieczeństwo. Jak powiedziała nam Magdalena Kąkol z Centrum Zarządzania Kryzysowego, w zeszłym roku na infolinię zadzwoniło około 50 osób.

Nawet jeśli odbierzemy kilkanaście telefonów i uda się pomóc kilku osobom, to dla nas ma bardzo duże znaczenie. W zeszłym sezonie odebraliśmy 50 telefonów, w poprzednich było troszeczkę więcej.

00:00 / 00:00

Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać wszelkie informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Największe w regionie Schronisko Markot w Marwałdzie prowadzone przez Stowarzyszenie Monar może przyjąć 160 osób. Ze spisu, który przeprowadzono na Warmii i Mazurach przed rokiem wynika, że w województwie jest około 1200 bezdomnych.

Autor: W. Chromy / A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomność
Z nadejściem wiosny nie kończy się problem bezdomności. Pracownicy socjalni pomagają

Olsztyńskie schronisko dla osób bezdomnych mimo pandemii działało zimą bez większych utrudnień. Wraz z końcem zimy problem bezdomności nie kończy się.  - Wiosna oraz najbliższe miesiące to...

Zamknij
RadioOlsztynTV