Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były policjant wśród podejrzanych o napad na kantor w Olsztynie. Trzy osoby aresztowano. Większość gotówki odzyskano

Zatrzymano 3 osoby podejrzane o napad na kantor wymiany walut na ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie we wrześniu zeszłego roku. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty.

Podczas napadu skradziono pieniądze o łącznej wartości ponad 840 tysięcy złotych. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

Sprawcy napadu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na terenie Ostródy i Olsztyna. Było to możliwe  w wyniku skrupulatnej pracy operacyjnej śledczych, którzy zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy

– poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji młodszy aspirant Tomasz Markowski.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Policjanci odzyskali także większość skradzionej podczas napadu gotówki, której wartość – w ocenie biegłego – wyniosła wówczas około 840 tysięcy złotych.

Późnym popołudniem Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowych aresztowaniu: Piotra K-R, Pawła K-R i Piotra F na 3 miesiące.

Zdaniem Sądu pozostawienie podejrzanych na wolności na tym etapie postępowania karnego rodzi uzasadniona obawę, że mężczyźni będą w bezprawny sposób utrudniali postępowanie karne, próbując wpływać na zeznania świadków i współpodejrzanych lub nakłaniając do ich zmiany w korzystny dla siebie sposób. Dodatkową przesłanką uzasadniającą stosowanie tego środka jest grożąca podejrzanym surowa kara pozbawienia wolności.

– informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Olsztyn, wśród zatrzymanych jest były policjant z olsztyńskiej Komendy Miejskiej. Mężczyzna został zwolniony ze służby z grupą innych policjantów, po tym jak kilka lat temu ujawniono, że w komendzie bito przesłuchiwanych. Później pracował w jednej z firm ochroniarskich.

 

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, napad, Olsztyn, kradzież, kantor, Ostróda, zatrzymanie, przestępcy, uwaga
Podając się za policjanta wyłudził 40 tysięcy złotych. Działający w Świętokrzyskiem mieszkaniec Olsztyna został aresztowany

Mieszkaniec Olsztyna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za oszustwo metodą na tzw."policjanta". Do przestępstwa doszło w połowie maja, gdy do 63-letniej mieszkanki Ostrowca zadzwonił nieznany...

Zamknij
RadioOlsztynTV