Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ginekolog został skazany

Półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat  i 2-letni zakaz wykonywania zawodu lekarza, taki wyrok usłyszał ginekolog z Iławy. Mężczyzna oskarżony jest o spowodowanie śmierci 16-miesięcznej dziewczynki. Wyrok zapadł przed sądem rejonowym w Iławie.

Dominika urodziła się w lipcu 2007 roku w Iławie z ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową. Zmarła 16 miesięcy później w szpitalu w Olsztynie.

Zdaniem prokuratury ginekolog Sławomir Ł. nie monitorował porodu na urządzeniu diagnostycznym i nie podjął w odpowiednim momencie decyzji o cesarskim cięciu. Skutkiem tych błędów była śmierć dziecka.

Oskarżenie domagało się dla lekarza kary półtora roku więzienia w zawieszeniu, trzyletniego zakazu wykonywania zawodu oraz 5 tysięcy złotych grzywny. Obrońca ginekologa wniósł o uniewinnienie lekarza, ponieważ postępował zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami.

Rodzice zmarłej dziewczynki podtrzymali stanowisko prokuratury w sprawie wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny. (rch/as)

Więcej w sąd
Replika armaty czy kopia?

Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok w sprawie Piotra Sz., który oskarżony był o nielegalne posiadanie armaty na swojej posesji pod Ostródą. Sprawa została skierowana do...

Zamknij
RadioOlsztynTV