Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były dyrektor szpitala MSWiA w Olsztynie usłyszał zarzuty. Dotyczą m.in. przywłaszczenia mienia

Szpital MSWiA w Olsztynie. Fot. zoz.mswia.gov.pl

Zarzuty dotyczą nadużycia zaufania, przekroczenia uprawnień i przywłaszczenia mienia. Zdaniem prokuratury szpital stracił przez to co najmniej 760 tysięcy złotych. Chodzi o Janusza Ch., byłego dyrektora, który po dziesięciu latach pełnienia funkcji został odwołany ze stanowiska w 2014 roku przez ministra spraw wewnętrznych.

Niedługo później w olsztyńskim szpitalu MSWiA zaczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które sprawdzało między innymi, czy nie było nieprawidłowości przy otwieraniu ośrodka radioterapii w Ełku. W 2015 roku CBA powiadomiło prokuraturę, że w poliklinice mogło zostać popełnione przestępstwo.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, były dyrektor złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według funkcjonariuszy CBA i prokuratury, pobierał on wynagrodzenie za pracę dla polikliniki w czasie kiedy prowadził zajęcia w szkole wyższej.

(K.Kantor/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, zarzuty, Poliklinika, szpital MSWiA
Nawet 10 lat więzienia grozi wójtowi Kozłowa oskarżonemu o przestępstwa korupcyjne

Jacek J. w trakcie trwającego od kilku miesięcy postępowania prokuratorskiego usłyszał cztery zarzuty. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wysłała akt oskarżenia w jego sprawie do Sądu Rejonowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV