Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nawet 10 lat więzienia grozi wójtowi Kozłowa oskarżonemu o przestępstwa korupcyjne

Kozłowo. Fot. Łukasz Węglewski

Jacek J. w trakcie trwającego od kilku miesięcy postępowania prokuratorskiego usłyszał cztery zarzuty.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wysłała akt oskarżenia w jego sprawie do Sądu Rejonowego w Nidzicy. Jacek J. oskarżony jest o to, że od grudnia 2014 do listopada 2016 roku miał namawiać jednego z radnych Rafała Ś. do złożenia wniosku o zwiększenie wynagrodzenia wójta o pół tysiąca złotych oraz głosowania w radzie zgodnie z przekazanymi mu sugestiami.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn, że winy nie uniknie też nieuczciwy radny. Mężczyźnie za przyjęcie korzyści majątkowych grozi 8 lat więzienia.

Wójtowi Kozłowa Jackowi J. prokuratura postawiła dwa kolejne zarzuty o czym poinformował Polskie Radio Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny. Dotyczą one próby nabycia korzyści majątkowych od oferentów zainteresowanych kupnem dwóch nieruchomości należących do gminy, w zamian za obniżenie wyceny wartości wskazanych obiektów. W obydwu przypadkach nie doszło do finalizacji nieuczciwego interesu, w zamian tego oferenci złożyli w prokuraturze obciążające Jacka J. zeznania.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

(KGrabowska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korupcja, zarzuty, wójt
Wójt Kozłowa usłyszy kolejne prokuratorskie zarzuty

Miał przekupić jednego z podległych mu radnych, by głosował za podniesieniem mu wynagrodzenia i bez przetargu oddać w dzierżawę infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną gminy. Okazuje się, że to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV