Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz Olecka zlecił kontrolę w MOPS-ie po tragicznej śmierci dziecka

Burmistrz Olecka rozpoczął kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej po tragicznej śmierci 9-miesięcznej dziewczynki. Prokuratura postawiła rodzicom zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, znęcanie się i wykorzystanie seksualne dziecka.

Jak poinformowała rzeczniczka burmistrza Alicja Mieszuk kontrola potrwa do 5 lipca.

00:00 / 00:00

9-miesięczna dziewczynka zmarła w ubiegły piątek wieczorem. Policja zatrzymała w związku ze śmiercią jej rodziców. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej. Była także wykorzystana seksualnie.

We wtorek rodzice zostali tymczasowo aresztowani. 35-latka i 45-latek nie przyznają się do zarzutów. Do zabójstwa dziewczynki doszło po trzech miesiącach od jej powrotu z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wszczęła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w czterech instytucjach, które nadzorowały tę rodzinę.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, MOPS, OLecko, kontrola, 9-miesięczna dziewczynka
Będą zmiany w ustawie antyprzemocowej. W zeszłym roku w regionie było 4,5 tysiąca interwencji

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje bat na osoby stosujące przemoc. Problem jest potężny, obok przemocy fizycznej, coraz częściej sprawcy znęcają się nad bliskimi psychicznie, ale także na tle...

Zamknij
RadioOlsztynTV