Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa zapory na granicy z obwodem królewieckim. Kiedy zostanie oddany pierwszy odcinek?

Fot. straż graniczna

Na granicy Polski z Rosją trwa budowa zapory elektronicznej. System kamer i czujników ruchu zabezpieczy 199 kilometrów granicy.

Postawiono już ponad tysiąc słupów pod montaż kamer, położono też ponad 50 km kabli sieciowych i transmisyjnych – powiedziała Radiu Olsztyn porucznik Anna Michalska, rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Wykonawca zgromadził już w pobliżu granicy na placach budowy wszystkie materiały niezbędne do zainstalowania bariery elektronicznej. W lipcu planujemy oddać pierwszy z 12 odcinków bariery – prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie postawiony pierwszy kontener. Takie kontenery będą na wszystkich 12 odcinkach. Bariera elektroniczna ma zostać ukończona do końca września.

00:00 / 00:00

Trwa też budowa Centrum Nadzoru w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie, gdzie będą spływały sygnały z zapory. Służba będzie się tam odbywała na 12 stanowiskach w systemie 24-godzinnym.Zakończenie prac przewidziano na lipiec.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, straż graniczna, bariera
Medale, awanse i podziękowania za codzienny trud. Po raz 32. uczcili rocznicę powołania Straży Granicznej

Funkcjonariusze i pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili 32-lecie istnienia. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania dla formacji, która w ostatnich latach - od pandemii, przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV