Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa szczelnej bariery na granicy polsko-białoruskiej i polsko-rosyjskiej oraz przyszłość drogi S16. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Konrad Sajkowski (Konfederacja) i Dariusz Rudnik (PiS). Fot. B. Świerkowska-Chromy

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Konrad Sajkowski – Konfederacja.

 

Temat 1
Sejm debatuje nad rządowym projektem budowy szczelnej bariery na granicy polsko-białoruskiej. Pomysł postawienia wynika oczywiście z problemu nielegalnych imigrantów przysyłanych przez reżim Łukaszenki. Koszt – 1,5 mld złotych. Warto budować?

Temat 2
Przy tej okazji pojawiają się pytania o granicę polsko-rosyjską – czyli między województwem warmińsko-mazurskim a Obwodem Kaliningradzkim. Czy taka bariera nie przydałaby się i tu? Czy na naszej granicy z Rosją może pojawić się problem z migrantami, czy Putin nie będzie chciał tak otwarcie prowadzić wojny hybrydowej z użyciem ludzi z Bliskiego Wschodu?

Temat 3
Przedstawiciele rządu zapewniają, że są pieniądze na budowę S16 na całym jej przebiegu. Obecnie mamy 2-jezdniowy odcinek od Biskupca do Borek Wielkich i buduje się odcinek Borki Wielkie-Mrągowo. W planach jest poszerzenie do dwóch pasów odcinka z Olsztyna do Biskupca, a także oczywiście budowa ekspresówki Mrągowo-Ełk. Ta droga powstanie, czy zatrzymają ją protesty?

 

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szpital uniwersytecki wzbogacił się o nowy sprzęt. Będzie skuteczniej leczył nowotwory

Szybsza diagnoza i nowe metody leczenia nowotworów. Szpital Uniwersytecki w Olsztynie kupił nowoczesny sprzęt. Szpital Uniwersytecki zakończył projekt "Onkoinnowacje". Dzięki niemu wzbogacił się o nowoczesny sprzęt....

Zamknij
RadioOlsztynTV