Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa obwodnicy Dobrego Miasta. Siedmiu chętnych do prac przygotowawczych

Fot. GDDKiA Olsztyn

7 firm złożyło oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji przygotowawczej obwodnicy Dobrego Miasta w ciągu DK 51 – poinformowała olsztyńska GDDKiA. Inwestycja jest na liście zadań rezerwowych w programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Jak poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie, Karol Głębocki, z siedmiu złożonych w przetargu ofert najniższą cenę – 3,38 mln zł zaproponowało konsorcjum firm STI z Warszawy i S.Te.P. z Włoch, najwyższą – 4,43 mln zł firma MPRB z Krakowa. Inwestor przeznaczył na wykonanie tego zadania ponad 3,5 mln zł. Oferty sprawdzi teraz komisja przetargowa.

Firmy mają wykonać studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Zwycięzca przetargu będzie miał na jej wykonanie 42 miesiące od momentu podpisania umowy.

Oznacza to, że w połowie 2026 roku będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy Dobrego Miasta w systemie „Projektuj i buduj”

– przekazał Karol Głębocki.

Udział w kosztach prac przygotowawczych będzie mieć również gmina Dobre Miasto, która przeznaczy na ten 1,5 mln zł.

Obwodnica ma mieć około 8 km. Będą tam po dwa pasy ruchu. Obwodnica ma zaczynać się na styku przebudowywanego obecnie odcinka DK51 Smolajny-Kosyń. Z przeciwnej strony zostanie doprowadzona do istniejącej obwodnicy Barcikowa, omijając jednocześnie miejscowość Stary Dwór.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i warunki ruchu drogowego oraz zwiększyć przepustowość. Według GDDKiA spowoduje to zmniejszenie liczby wypadków, obniżenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń powietrza oraz natężenia ruchu tranzytowego w mieście.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica
Utrudnienia na obwodnicy Olsztyna. Wyłączona jezdnia w kierunku Ostródy

Od dziś (1 sierpnia) zmieni się organizacja ruchu na obwodnicy Olsztyna w ciągu dróg ekspresowych S16 i S51. Powodem jest gwarancyjna naprawa nawierzchni.   Prace powinny...

Zamknij
RadioOlsztynTV