Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bublewicz kieruje sprawę do Rzecznika

Poseł Beata Bublewicz chce, aby Rzecznik Praw Dziecka wyjaśnił, dlaczego prokuratura rejonowa w Kętrzynie umorzyła śledztwo wobec księdza, oskarżanego o molestowanie nastoletnich dziewczynek.

Chodzi o sprawę księdza z jednej z podkętrzyńskich parafii, który miał zabierać na wycieczki nastolatki (o sprawie informowaliśmy w audycji Śliska sprawa).

Podczas wspólnych wyjazdów, dziewczynki miały przebierać się w ubrania, które dawał im duchowny, a potem, bez bielizny, kąpać się w jeziorze. Śledczy z Kętrzyna nie dopatrzyli się w tym niczego, co można uznać za molestowanie.

Natomiast innego zdania są specjaliści – przekonuje posłanka Beata Bublewicz i dodaje, że dlatego interweniowała u Rzecznika Praw Dziecka.

00:00 / 00:00

Z postanowieniem prokuratury w tej sprawie nie zgadzają się także rodzice i dyrektor szkoły w której uczy się dziewięć dziewczynek, które ksiądz zabierał na wycieczki.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, ksiądz
Rodzice skarżą decyzję prokuratury

Z powodu niewykrycia sprawcy Prokuratura Rejonowa w Iławie umorzyła śledztwo ws. wypadku na wiejskim boisku w Łążynie koło Lubawy. Rodzice chłopca, na którego przewróciła się bramka,...

Zamknij
RadioOlsztynTV