Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brutalny zabójca ujęty

Policja zatrzymała 18-letniego zabójcę matki i syna. Fot. KWP

Policja zatrzymała sprawcę brutalnego zabójstwa w Jawtach Wielkich niedaleko Susza. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Do morderstwa w Jawtach Wielkich doszło miesiąc temu. Zginęła 86-letnia kobieta i jej 61-letni syn. To był brutalne zabójstwo – mężczyzna otrzymał 17 ciosów nożem, na ciele kobiety również były rany kłute, bezpośrednią przyczyną jej śmierci było zaś uduszenie. Niedługo po morderstwie zatrzymano 3 osoby, ale zostały zwolnione.

Teraz – jak twierdzi prokuratura – udało się złapać sprawcę. „Jesteśmy pewni, że to on popełnił tę zbrodnię” – mówi prokurator Jan Wierzbicki, szef prokuratury rejonowej w Iławie.

Zatrzymanie nastąpiło po miesiącu trudnej pracy. W czwartek rano (23.06.) policjanci z Wydziału Krymianalnego KWP w Olsztynie oraz funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Olsztynie weszli do mieszkania w bloku jednego z osiedli w Iławie, gdzie zatrzymali 18-letniego Tomasza B. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy co ofiary i znał je osobiście, w trakcie przesłuchania oraz przeprowadzonej wizji lokalnej złożył wyjaśnienia oraz opisał okoliczności w jakich doszło do zabójstwa.

Śledczy ustalili, że 18-latek dokonał zabójstwa w wyniku nieporozumienia, do jakiego doszło między nim i 61-latkiem. Tomasza B. nożem zaatakował ofiarę, zadając jej liczne rany cięte. Obrażenia okazały się śmiertelne. Przypadkowym świadkiem tego zajścia była 86-letnia matka mężczyzny. 18-latek zaatakował także ją. Kobieta zginęła wskutek zadanych nożem ciosów i uduszenia.

Tomasz B. jest podejrzany o dokonanie podwójnego zabójstwa i takie właśnie usłyszał zarzuty, do których w trakcie przesłuchania się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy o innym brutalnym zabójstwie 87-latki – do jakiego doszło w czerwcu 2015 roku na terenie ogródków działkowych w Olsztynie. Zatrzymano 22-letniego mężczyznę.

Od początku 2015 roku do połowy tego roku na terenie Warmii i Mazur doszło do 26 zabójstw.

Zdjęcia z wizji lokalnej, fot. KWP

Zdjęcia z wizji lokalnej, fot. KWP

Zdjęcia z wizji lokalnej, fot. KWP

Zdjęcia z wizji lokalnej, fot. KWP

Zdjęcia z wizji lokalnej, fot. KWP

 

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderca
Kierowca-morderca trafi do psychiatryka

Mężczyzna, który celowo rozjechał samochodem mieszkankę Pisza, trafi do szpitala psychiatrycznego, a nie do więzienia. To decyzja Sądu Okręgowego w Olsztynie. Biegli uznali, że mężczyzna, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV