Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brawura, alkohol, lekceważenie przepisów. Trwa długi weekend na drogach

Fot. policja.pl

Nadmierna prędkość, brawura, lekceważenie przepisów ruchu drogowego i alkohol – to główne przewinienia kierujących podczas długiego, listopadowego weekendu. W Warmińsko-Mazurskiem tylko od piątku doszło do 9 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 9 osób zostało rannych.

Do tragicznego wypadku doszło w w Iłowie-Osadzie w powiecie działdowskim. W sobotę zginęła tam 55-letnia piesza potrącona przez auto.

Ponadto było 116 kolizji a policjanci zatrzymali 45 kierujących pod wpływem alkoholu.

Aspirant Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie przypomina, że trwają wzmożone kontrole i dla nikogo nie ma taryfy ulgowej.

Co roku dążymy do tego, by liczba wypadków w regionie malała, a kierowcy mieli świadomość nieuchronności kary. Dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek, przestrzeganie przepisów i bezwzględną trzeźwość za kierownicą. Ostrzegamy, że nie ma żadnej świątecznej taryfy ulgowej.

00:00 / 00:00

Do świadomości kierowców chcą dotrzeć też strażacy ochotnicy z podolsztyńskiego Bartąga i robią to w bardzo wymowny sposób. Już od trzech lat w okresie Wszystkich Świętych apelują: „Zapal znicz, nie zgaś swojego życia”.

Druhowie przy drodze ustawiają kostuchę, kierowcy na poboczu widzą też wrak samochodu.

Takie sytuacje na drodze zawsze wzbudzają zainteresowanie, a tu strażacy chcą dotrzeć do wyobraźni kierowców i pasażerów

– powiedział druh Sławomir Zomroski.

00:00 / 00:00

Akcja jest zawsze szeroko komentowana, co według jej organizatorów świadczy o dotarciu do odbiorców.

Rok temu w analogicznym okresie w regionie doszło do 18 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Policjanci byli też wzywani do 200 kolizji. Z tras udało się wyeliminować 40 pijanych kierowców.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, prędkość
Kolejni mieszkańcy regionu ofiarami oszustw. Stracili ponad 200 tys. zł

Kolejni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego padli ofiarami oszustów i stracili znaczne sumy. 37-latek z Olsztyna dał się nabrać fałszywym maklerom. Przekazał im nie tylko ponad 115 tys....

Zamknij
RadioOlsztynTV