Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewscy terytorialsi rozpoczęli rok szkoleniowy

Fot. WOT

Rozpoczął się kolejny rok szkoleniowy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w 43. batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Będą to przede wszystkim dwudniowe szkolenia oraz kursy związane z utrzymaniem stałej gotowości działania.

W tym roku będą też realizowane szkolenia dla instruktorów i kadry dowódczej. Jak mówi starszy szeregowy Wojciech Andrearczyk z działu komunikacji braniewskiego batalionu, żołnierze współpracują też z innymi służbami mundurowymi.

Przede wszystkim ze Strażą Graniczną, strażą pożarną i policją. Również w roku 2023 zaplanowaliśmy przeprowadzenie wspólnych szkoleń z funkcjonariuszami Straży Granicznej i strażakami. To dla nas ma duże znaczenie w przypadku akcji, zwłaszcza tych związanych z działaniami kryzysowymi, ale nie tylko, bo zamierzamy szkolić się razem w ramach Komponentu Ochrony Pogranicza.

00:00 / 00:00

Na żołnierzy WOT czekają również ćwiczenia organizowane z innymi rodzajami sił zbrojnych.

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, Braniewo, wojska obrony terytorialnej, terytorialsi, 43 Batalion Lekkiej Piechoty
Brakuje materiałów do produkcji świec okopowych. Organizatorzy apelują o wsparcie

Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa w Elblągu apeluje o dalsze wsparcie społecznej akcji produkcji świec okopowych dla walczącej Ukrainy. Pierwszy transport tydzień temu pojechał pod Łuck, teraz wolontariuszki...

Zamknij
RadioOlsztynTV