Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brakuje rąk do pracy. Szpitale zawieszają oddziały

Fot. Adobe Stock

Brak rąk do pracy to problem wielu szpitali w regionie. W niektórych przypadkach placówki są zmuszone do zawieszania pracy oddziałów.

Dotyczy to szpitala miejskiego w Elblągu oraz szpitali powiatowych w Iławie, Gołdapi, Biskupcu, Braniewie i Lidzbarku Warmińskim.

W szpitalach w regionie zaczyna brakować nie tylko lekarzy, ale i średniego personelu. Dla przykładu tylko szpital powiatowy w Szczytnie od kilku tygodni poszukuje kilkunastu pracowników. Są potrzebni lekarze chorób wewnętrznych, pediatrii, ginekologii, a także lekarze rezydenci. Potrzebne są także pielęgniarki, położne, instrumentariuszki, diagności, biotechnolodzy i technicy analityki medycznej. Aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych pracowników – ogłoszenia są zamieszczane m.in. na profilu facebookowym szczycieńskiej placówki.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

Ta trudna sytuacja personalna placówek zdrowotnych w regionie była także jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn.

Problemy kadrowe szpitali tematem rozmowy z Elżbietą Gelert. Posłuchaj Porannych Pytań

Zobacz też: >>> Najlepsze oferty pracy w regionie na praca.radioolsztyn.pl

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, praca, szpital
Praca oddziału pediatrii zagrożona. „Po prostu nie mamy specjalistów”

Do końca lipca Szpital Miejski w Elblągu zawiesza działalność oddziału pediatrii. Powodem jest zbyt mała liczba lekarzy. Jak wyjaśnia rzeczniczka placówki Małgorzata Adamowicz, to trudna decyzja....

Zamknij
RadioOlsztynTV