Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brakuje pieniędzy na aktywizację bezrobotnych

Urząd Pracy w Olsztynie. Fot. A. Socha

Mimo, że w kalendarzu dopiero marzec urzędom pracy kończą się pieniądze na aktywizację bezrobotnych, czyli staże, szkolenia, czy dotacje na zakładanie działalności gospodarczej.

Co więcej, urzędy otrzymały na ten rok nieco więcej pieniędzy na działania aktywizacyjne, niż w roku ubiegłym. Problem w tym, że te pieniądze w dużej części pozostają wyłącznie na papierze.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Wstrzymano m.in. nabory wniosków na staże dla bezrobotnych. Wszystko przez skomplikowany system finansowania tego typu działań na, który składa się fundusz pracy oraz pieniądze z Unii Europejskiej.

Jak tłumaczy wicedyrektor Urzędu Pracy w Bartoszycach Bożena Florek, nie ma jeszcze podziału pieniędzy europejskich. Choć luty przyniósł na Warmii i Mazurach niewielki spadek bezrobocia, to wciąż jest ono duże, wynosi prawie 20 procent.

Krystyna Dudzińska, dyrektor Urzędu Pracy w Olsztynie zwraca uwagę, że pieniądze na aktywizację bezrobotnych mogłyby poprawić tę sytuację. Pierwsze europejskie pieniądze na aktywizację bezrobotnych powinny zostać rozdzielone w przyszłym miesiącu. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bezrobotni, urząd pracy
Ostróda prezentuje historię pieniądza polskiego

W Ostródzie można zobaczyć wystawę ukazującą historię pieniądza na ziemiach polskich. Zbiory Sławomira Kalwińskiego, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, wystawione są w czytelni Zespołu Szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV