Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brakuje chętnych do stworzenia rodzin zastępczych. Powiat elbląski pilnie szuka takich osób

Fot. Adobe Stock

To poważny problem, dlatego pilnie poszukiwane są osoby, które chciałby podjąć się tej funkcji.

W powiecie elbląskim jest 86 rodzin zastępczych, które opiekują się 140 dziećmi. Jak przyznaje Magdalena Paradowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu obecnie jest spory problem ze znalezieniem miejsca w rodzinie zastępczej dzieciom, które takiej opieki wymagają.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby samotne lub małżeństwa, które nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, nie mają jej ograniczonej ani zawieszonej, przebywają na terenie kraju, są zdolni do czynności prawnych oraz – jeśli ich to dotyczy – wypełniają obowiązek alimentacyjny. Kandydaci nie mogą być także karani i muszą cieszyć się odpowiednim stanem zdrowia. Powinni również posiadać dochód i zapewniać odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe.

Mieszkańcy powiatu elbląskiego zainteresowani utworzeniem rodziny zastępczej mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

 

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecko, rodzina zastępcza, maskotka, Miś
Wyzwiska, bójki i znęcanie się nad dzieckiem. 44-latka i jej partner trafili do aresztu

Areszt za znęcanie się nad dzieckiem. Policjanci ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Kisielice dochodzi do przemocy domowej - relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska...

Zamknij
RadioOlsztynTV