Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak odblasków może nas kosztować 500 złotych

Przez półtora miesiąca warmińsko-mazurscy policjanci upomnieli prawie 500 osób, które poza terenem zabudowanym nie miały na sobie elementów odblaskowych.

Tymczasem od września, po zmroku, piesi mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. W pierwszych miesiącach po wejściu w życie przepisów policjanci w większości stosowali pouczenia. Teraz za brak odblasków poza terenem zabudowanym można zostać ukaranym mandatem w wysokości 500 złotych.

Policjanci zwracają uwagę, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny – kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 metrów. Problem zwykle nasila się jesienią i zimą, kiedy zmierzch zapada wcześniej. (gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat
Mandat za zachowanie na lekcjach

Nauczyciele nie mogli sobie poradzić więc wezwali policjantów. W jednej ze szkół w Mrągowie 17-letni uczeń wszczął awanturę na jednej z lekcji – powiedziała Radiu Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV