Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bp Jezierski wspomina zmarłego poprzednika. „Jestem wdzięczny ks. bp. Janowi za życzliwość”

Fot. info.elblag.pl

– Dobry człowiek i pomocny kapłan – tak zmarłego w środę biskupa seniora Jana Styrnę zapamiętał obecny biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski.

Biskup Jan Styrna zmarł w wieku 81 lat po długiej chorobie.

Był osobą silnego charakteru oraz osobą sprawną fizycznie, ponieważ systematycznie wizytował parafie diecezji elbląskiej. Podczas swojej posługi wprowadził wiele spokoju i stabilizacji. W ramach Konferencji Episkopatu Polski zajmował się duszpasterstwem rolników. Jestem wdzięczny księdzu biskupowi Janowi Styrnie za życzliwą postawę wobec mojej osoby oraz za przyjazne relacje między nami.

00:00 / 00:00

O godzinie 16 w niedzielę w katedrze elbląskiej odbędzie się msza żałobna w intencji zmarłego. Dzień później, w poniedziałkowe południe, rozpoczną się uroczystości pogrzebowe biskupa Jana Styrny, po których zostanie on pochowany w krypcie biskupów elbląskich.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Diecezja Elbląska, bp Jacek Jezierski
Specjalny znaczek pocztowy z okazji jubileuszu diecezji elbląskiej

W siedzibie kurii diecezji elbląskiej odbyła się uroczysta inauguracja specjalnie wydanych znaczka oraz kartki pocztowej. Wszystko z okazji trzydziestolecia diecezji, którą powołano do istnienia 25 marca...

Zamknij
RadioOlsztynTV