Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy można go wykorzystać?


Ważność Polskiego Bonu Turystycznego została wydłużona. Do dziś w województwie warmińsko-mazurskim 24 tysiące bonów nie zostało aktywowanych. Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

Na Warmii i Mazurach uprawnionych do bonów jest 150,5 tys. osób, z czego aktywowano ich dotychczas ponad 126 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 81 tys.

Ważność bonu została wydłużona do końca marca 2023 roku. Można z niego skorzystać nie tylko na Warmii i Mazurach, ale i w całym kraju.

Nadal 24 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączną kwotę 16,5 mln zł). Dotychczas mieszkańcy naszego województwa zrealizowali płatności na 94 mln zł. Bon w województwie warmińsko-mazurskim można wykorzystać w 1467 miejscach, w całym kraju w ponad 31 tysiącach miejsc.

– powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. warmińsko-mazurskim.

00:00 / 00:00

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie w menu bocznym – Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon, należy podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze

– dodała Anna Ilukiewicz.

Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jest pozwolenie na budowę nowego schroniska dla bezdomnych w Ełku

Nic już nie stoi na przeszkodzie, by ruszyły prace przy nowym schronisku dla bezdomnych w Ełku. Monar-Markot otrzymał pozwolenie na budowę. Dotychczasowy budynek nie spełnia wymaganych...

Zamknij
RadioOlsztynTV