Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Bon turystyczny jeszcze w tym sezonie wakacyjnym. Co to oznacza dla branży w regionie?

Spływ kajakowy Welem. Fot. Łukasz Węglewski

Bon turystyczny prawdopodobnie zacznie działać jeszcze w tym sezonie wakacyjnym. W środę po południu Sejm przyjął część poprawek Senatu do nowego prawa. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta.

Przepisy przewidują przyznanie bonu w formie elektronicznej, który ma być przeznaczony na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych na terenie Polski. Bonem turystycznym zostaną objęte także dzieci rodziców, którzy pracują za granicą. Wartość pomocy sięgać będzie 3,5 mld złotych. Zdaniem Mirosława Hiszpańskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych, ta forma pomocy może znacząco pomóc branży turystycznej na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

Jak mówi Wojciech Śmieszek – prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki na bon turystyczny z niecierpliwością czekali przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, a teraz czekają także na konkrety czysto techniczne, związane z metodą płatności.

00:00 / 00:00

Bon nie będzie miał formy papierowej. Zostanie on udostępniony w systemie teleinformatycznym ZUS, a później aktywowany. Wówczas jego numer zostanie przesłany na numer telefonu lub e-mail beneficjenta. Polska Organizacja Turystyczna (POT) ma prowadzić listę przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności za pomocą bonu. Lista ma być udostępniona w sieci.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, Mirosław Hiszpański, Wojciech Śmieszek, branża
Sezon wakacyjny w pełni. Turyści tłumnie odwiedzają Mazury, coraz liczniej pojawiają się też w górach

Wakacje w pełni. Polacy tłumnie wypoczywają nad mazurskimi jeziorami, coraz liczniej przybywają w góry. Mniejszy ruch turystyczny może być w ten weekend w Zachodniopomorskiem nad Bałtykiem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV