DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

AZS przegrał niezwykle ważny mecz w Kielcach

Miały być trzy, a jest jeden punkt. W niezwykle ważnym meczu siatkarze olsztyńskiego Indykpolu AZS przegrali w 13. kolejce PlusLigi w Kielcach z tamtejszym Effectorem 2:3 i mocno skomplikowali sobie sytuację w perspektywie awansu do fazy play-off.

W przekroju spotkania olsztynianie byli zespołem lepszym. Jednak pomimo kombinacyjnej gry, Akademikom – po raz kolejny w obecnym sezonie – zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”.

Szczególnie bolesna jest porażka w czwartym secie. Olsztynianie przegrywali już w tej partii 21:23, po czym zdobyli trzy kolejne punkty. W kluczowym momencie seta nie wykorzystali jednak szansy na trzypunktowe zwycięstwo i gospodarze doprowadzili do tie-breaka.

W piątym secie olsztyńskim zawodnikom kompletnie siadły nerwy. Początek to wysokie prowadzenia gospodarzy. Potem Akademicy rozpoczęli pogoń za rywalem i doprowadzili do stanu 6:8. W tym momencie sędziowie nie zaliczyli prawidłowo zdobytego punktu przez Bartosza Krzyśka i… zaczęło się. Nerwy, kolejne błędne decyzje sędziów, niepotrzebne dyskusje, żółta kartka i przegrana w tie-breaku 11:15.

Bolesna porażka w Kielcach może mieć ogromny wpływ na końcową sytuację w tabeli PlusLigi szanse awansu do fazy play-off.

(wywiady przeprowadził Michał d’Obyrn)

Effector Kielce – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 28:26, 11:15)
Effector: Miłosz Zniszczoł, Adam Staszewski (10 pkt.), Grzegorz Kokociński (13), Nikoaly Penchev (20), Michał Kozłowski (2), Armando Danger (20), Bartosz Sufa (l) oraz Robert Milczarek (4), Tomasz Józefacki, Grzegorz Pająk (2).
AZS: Guillermo Hernan (2), Wojciech Ferens (20), Piotr Gruszka (8), Wojciech Sobala (12), Piotr Hain (9), Bartosz Krzysiek (31), Michał Żurek (l) oraz Patryk Skup, Bartosz Mariański.

Komplet wyników 13. kolejki PlusLigi w sezonie 2012/2013:
Effector Kielce -Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 28:26, 11:15)
Wkręt-met Częstochowa – AZS Politechnika Warszawska 1:3 (32:34, 20:25, 25:23, 16:25)
Delecta Bydgoszcz – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 25:20, 27:25)
ZAKSA Kedzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 22:25, 28:26, 25:20)

Sytuacja w tabeli – po 13. kolejkach spotkań
W tabeli prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (30 pkt, sety: 35-16). Indykpol AZS Olsztyn zajmuje ósme miejsce (13 pkt., sety: 16-33).