Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: wprowadzenie euro to swego rodzaju uzależnienie

Fot. P. Getka

– Spada liczba zakażeń grypowych i grypopodobnych. W tej chwili dominuje grypa typu A – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska.

Parlamentarzystka, czynny lekarz pediatra zaznaczyła, że przebieg choroby jest obecnie ciężki dla pacjentów.

Wiadomo, że to zależy również od tego, czy dane osoby się szczepiły, czy nie. A wyszczepialność na grypę mamy w tej chwili na poziomie kilku procent – to jest za mało, żeby chronić to społeczeństwo. Przebieg jest ciężki, z wysokimi temperaturami, bólami mięśni i ogromnym osłabieniem organizmu

– powiedziała Bogusława Orzechowska.

Zdaniem senator Orzechowskiej tegoroczna grypa ma wiele cech wspólnych z grypą nazywana hiszpanką, która zbierała śmiertelne żniwo w latach 1918-1919. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom leczenia i lekom nie jest ona obecnie tak groźna – dodała.

Bogusława Orzechowska odniosła się także do presji wprowadzenia w naszym kraju wspólnej waluty. – Możemy wejść w strefę euro wtedy, gdy nasza gospodarka będzie na bardzo wysokim poziomie i bardzo stabilna – zaznaczyła.

W tej chwili jeszcze tego nie odczuwamy – przynajmniej nie na tyle, żeby można było to euro wprowadzić. A wprowadzenie euro to jest swego rodzaju uzależnienie od krajów silniejszych. Ja myślę, że to może jest również próba wywierania na nas nacisku przez te państwa, które mimo tego że mają silną walutę, to również przez wojnę na Ukrainie przeżywają trudności.

Zdaniem senator Orzechowskiej nasza waluta, dzięki zgromadzonym rezerwom między innymi złota, jest walutą bezpieczną i nie trzeba na razie od niej odchodzić.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, Bogusława Orzechowska, zakażenie
Coraz więcej chętnych do wykonania testu combo. Co to takiego?

Czy mogę wykonać test combo? Z takim pytaniem do lekarzy przychodzi coraz więcej osób. Testy trzy w jednym, które wskazują na zakażenie grypą (typu A lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV