Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska o sytuacji w Senacie: Opozycja ma „płynną” większość

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

-Do końca wierzyłam, że to jednak Stanisław Karczewski zostanie wybrany marszałkiem Senatu – powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn senator PiS z Ostródy Bogusława Orzechowska.

Choć z drugiej strony podkreślała, że wybór Tomasza Grodzkiego jej nie zdziwił:

Patrząc na układ sił, mimo że mamy 48 senatorów, a Koalicja Obywatelska – 43, to trzeba zwrócić uwagę na senatorów Lewicy, PSL-u, senatorów niezrzeszonych. Można było się spodziewać takiego wyniku.

Senat przerwał obrady wczoraj około północy. Rozpocznie je w południe od wyboru składu senackiej komisji regulaminowej. Dodajmy, że wicemarszałkami zostali: Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości, Bogdan Borusewicz z Koalicji Obywatelskiej, Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy i Michał Kamiński z PSL-u.

Senator Bogusława Orzechowska ma także nadzieję, że senatorowie kierują się rozsądkiem i swoimi zobowiązaniami wobec wyborców. „Mam nadzieję, że Senat będzie obradował nad ustawami, które będą służyły Polakom – dodała Bogusława Orzechowska:

To jest taka „płynna” większość. Będzie to wymagało ustaleń. To nie jest pewna większość. Mogą się zdarzyć różne przypadki. Jak będziemy głosować – to zależy tego, co będzie procedowane.

W rozmowie z Markiem Lewińskim Bogusława Orzechowska powiedziała, że pogratulowała Tomaszowi Grodzkiemu wyboru na marszałka Senatu i wyraziła przekonanie, że ten poradzi sobie w nowej roli.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Bogusławą Orzechowską

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senat, senator, Bogusława Orzechowska, marszałek Senatu
Troje senatorów niezależnych założyło własne koło w izbie wyższej. Na jego czele stanęła senator Lidia Staroń z Olsztyna

Krzysztof Kwiatkowski, Wadim Tyszkiewicz i olsztyńska senator Lidia Staroń poinformowali o swojej decyzji w przerwie pierwszego posiedzenia Senatu. Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że zrzeszeni w kole senatorowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV