Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: nowy sprzęt wojskowy poprawi bezpieczeństwo całego regionu

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

To bardzo ważna uchwała – tak o propozycji przyjęcia przez Senat uchwały w obronie dobrego imienia Jana Pawła II mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska, a którą rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Bogusława Orzechowska dodała, że uchwała jest już przygotowana.

Musi być ona przegłosowana przez komisję ustawodawczą i wprowadzona na obrady Senatu. Jest szansa, żeby przeszła przez komisję, ale z pewnością będą protesty niektórych osób przy wprowadzeniu jej na obrady. Liczę na to, że ta uchwała będzie podjęta przez Senat.

Niespełnał e 2 tygodnie temu podobną uchwałę broniącą dobrego imienia Papieża Polaka przyjął Sejm.

W Porannych Pytaniach parlamentarzystka wyraziła zadowolenie z przywrócenia jednostki wojskowej w Ostródzie. Bogusława Orzechowska uważa, że zakupy nowego sprzętu na wyposażenie warmińsko-mazurskich jednostek znacząco poprawią nasze bezpieczeństwo.

Stopniowe sprowadzanie czołgów i to coraz bardziej nowoczesnych, stopniowe uzupełnianie armii i zwiększanie liczebności wojska jest bardzo ważne dla naszego województwa, które praktycznie graniczy z rosyjskim Kaliningradem, ale także dla całej Polski. Jeżeli będziemy dobrze uzbrojeni z dobrze wyszkolona armią, to każdy agresor będzie się mocno zastanawiał czy na nas uderzyć.

Wczoraj do Gdyni dotarło z Korei Południowej kolejnych 5 czołgów K2 oraz 12 armatohaubic K9. Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że uzbrojenie to trafi na wyposażenie stacjonującej na Warmii i Mazurach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, senat, senator, Jan Paweł II, uchwała, Bogusława Orzechowska, sprzęt wojskowy, czołg K2
NSZZ Solidarność: „nie ma zgody na paskudne ataki na człowieka, który tyle zrobił dla naszego kraju”

"Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy" - to hasło głoszone przez największy w Polsce związek zawodowy NSZZ Solidarność. 2 kwietnia jego przedstawiciele wezmą udział w w...

Zamknij
RadioOlsztynTV