Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusław Tołwiński odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. „Nie akceptuję sposobu zarządzania Elblągiem”

Fot. FB Bogusław Tołwiński/Anna Dembińska

Elbląski radny miejski Bogusław Tołwiński wystąpił z Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej i z szerokiej koalicji związanej z Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga.

– Nie akceptuję sposobu zarządzania miastem, musiałem podjąć taką decyzję, aby uzyskać pełną niezależność w pełnieniu swojej obywatelskiej misji – wyjaśnił radny, który będzie od teraz niezależny i niezrzeszony.

Bogusław Tołwiński podkreśla, że został wybrany przez ludzi, a nie partię. Dlatego jest zobowiązany do reprezentowania mieszkańców. Przy okazji przeprosił wyborców, którzy uznali, że w radzie będzie politycznym przedstawicielem PO. Podkreślił, że od zawsze jego celem było dobro Elbląga.

W czwartek na sesji zbiera się elbląska Rada Miasta. W programie są m.in. uchwały o przyszłorocznych podwyżkach czy o stworzeniu wspólnej administracji i centralnej księgowości dla miejskich szkół. Prawdopodobnie ten projekt był głównym powodem decyzji radnego.

W 25-osobowej elbląskiej Radzie Miasta większość ma Koalicja Obywatelska razem z SLD i Komitetem Wyborczym Witolda Wróblewskiego. W mniejszości jest Klub Radnych PiS z 9 radnymi.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Witold Wróblewski, Koalicja Obywatelska
Utrudnienia w pobliżu Szpitala Miejskiego w Elblągu. Przy ul. Komeńskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy

Uwaga na utrudnienia i zmianę organizacji ruchu w pobliżu Szpitala Miejskiego przy Komeńskiego w Elblągu. Na czas robót drogowych na ulicy Kochanowskiego na odcinku od Sadowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV