Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 30.07.2021

Fot. Ł. Sadlak

Bliższe Spotkania z plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Gry i zabawy z Polskim Radiem Olsztyn, strongman, pielgrzymka na Jasną Górę oraz rady i propozycje dla turystów – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Plaża miejska nad jeziorem Ukiel to największe i najbardziej znane kąpielisko w Olsztynie. Słońce, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy. W letnim studiu Radia Olsztyn nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na zwycięzców czekały nagrody.

Od kilku dni w województwie warmińsko-mazurskim trwają obchody święta policji. O swoich pasjach opowiadał mł. aspirant Paweł Piskorz z Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie, zawodowy instruktor taktyki i techniki interwencji, a po pracy… strongman.

Średnio pokonują około 35 kilometrów marszu dziennie. Jutro z Gietrzwałdu rusza 38. Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O trudach pielgrzymowania opowiadał ks. Paweł Szumowski, dyrektor pieszej pielgrzymki warmińskiej oraz Kaja Bandura, która już po raz trzeci podjęła trud pielgrzymowania.

W Poradniku Turysty kilka rad i propozycji dla wypoczywających na Warmii i Mazurach. Nawigacja GPS czy papierowa mapa? Co lepsze podczas wypraw? Podpowiada Maciej Lubieniecki z Akademickiego Klubu Turystycznego przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Robert Lesiński i jego goście zapraszają wszystkich miłośników wędkarstwa nad Jezioro Długie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Natomiast na rowerową wycieczkę do Gągławek zabrał słuchaczy Marek Lewiński i jego gość. Na stacji kolejowej w Gągławkach o historii kolei na Warmii opowiadał Sebastian Marszał, prezes Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, Warmia i Mazury, jezioro Długie, jezioro Ukiel
Letnie studio Radia Olsztyn na plaży nad jeziorem Ukiel

Słońce, plaża i mnóstwo dobrej zabawy. Kolejny raz studio Radia Olsztyn gościło na plaży CSR Ukiel w Olsztynie. Atrakcji nie brakowało. Jedną z nich dla dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV