Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 30.01.2023

Fot. Adobe Stock

W poniedziałkowych Bliższych Spotkaniach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych oraz Muzeum Ruchu Puszczańskiego. Gospodarzami audycji byli Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz i Maciej Świniarski.

Uraz urazowi nierówny – mówią lekarze i ratownicy medyczni, ale przestrzegają również przed nadużywaniem opieki w szpitalnych oddziałach ratunkowych. A w ferie o urazy wśród najmłodszych nietrudno. Tylko jak rozpoznać skalę zagrożenia przy urazie głowy?

Jak mówi dr Bartosz Kotkowicz ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, alarmująca jest utrata przytomności, wymioty czy nieukojony płacz młodszego dziecka.

00:00 / 00:00

Często zdarzają się poparzenia – również wśród niemowląt. To efekt wylanej kawy czy herbaty przez rodzica – dodaje Katarzyna Kottik, ratownik medyczny. Wtedy pomaga chłodzenie pod bieżącą, zimną wodą, a także środki przeciwbólowe. Jeśli poparzona jest duża powierzchnia lub pojawiają się pęcherze, warto taki uraz skonsultować z lekarzem.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Republice Ściborskiej w gospodarstwie należącym do Biegnącego Wilka Dariusza Morsztyna powstaje Muzeum Ruchu Puszczańskiego. To kolejne muzeum, jakie pasjonat tworzy u siebie. W tym wypadku chodzi o wskrzeszenie idei puszczaństwa.

Redakcja: A. Niebojewska za M. Świniarski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bliższe spotkania, Bezpieczne ferie, urazy
Bliższe Spotkania – 26.01.2023

W Bliższych Spotkaniach rozmawialiśmy o obchodzonym w czwartek Dniu Transplantacji oraz o listach. Z gośćmi rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Transplantologia w Polsce odrabia straty po...

Zamknij
RadioOlsztynTV