Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 26.01.2023

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

W Bliższych Spotkaniach rozmawialiśmy o obchodzonym w czwartek Dniu Transplantacji oraz o listach. Z gośćmi rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Transplantologia w Polsce odrabia straty po pandemii. Czy na Warmii i Mazurach również widać wzrost przeszczepów? Kogo i jak edukować? Jakie problemy pozostają nierozwiązane? Co można obecnie przeszczepić od zmarłego dawcy? Na te pytania odpowiadał dr Leszek Adadyński – ordynator Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Czy w erze maili jeszcze piszemy tradycyjne listy? W szkołach w regionie odbywają się konkursy pisania listów. Czy w tych czasach torba listonosza wciąż jest pełna listów? Czy my w ogóle piszemy jeszcze coś ręcznie? O tym mówiła Aleksandra Suchostawska, przewodnicząca jury szkolnego konkursu na pisanie listów, a także nauczycielka języka polskiego w LO2, mistrz kaligrafii Zbigniew Urbalewicz oraz Michał d’Obyrn i Marek Lewiński z Radia Olsztyn.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za I. Malewska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa nabór wniosków na wymianę tzw.”kopciuchów”

Gmina wiejska Szczytno po raz piąty ogłosiła nabór wniosków na wymianę pieców tzw. "kopciuchów". Jak mówi Ewa Zawrotna, zastępca wójta gminy, kolejny nabór startuje 1 lutego....

Zamknij
RadioOlsztynTV