Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.12.2021

Ruch to zdrowie

W Bliższych Spotkaniach Maciej Świniarski szukał odpowiedzi na pytanie: jak zatrzymać czas? Były też porady dla osób bezrobotnych i szukających pracy. Gość audycji wyjaśniał jakie zasiłki im przysługują i podpowiadał co zrobić, żeby znaleźć pracę.

Okazuje się, że najlepszą receptą na zachowanie młodości jest ruch, nie tylko na świeżym powietrzu. Naszym ekspertem był Tomasz Domżalski zawodnik i trener triathlonu. Sport uprawia od 25 roku życia i jest żywym przykładem na to, że czas się dla niego zatrzymał.

Wygląd to jedno, ale najważniejsze jest nasze samopoczucie (…) Wdrażana, od najmłodszych lat, aktywność fizyczna to najlepszy sposób na to, aby czuć się zdrowym (…) Jeżeli aktywność fizyczną dawkujemy małymi łyżkami, to sprawia nam ona przyjemność. Czujemy się dobrze w naszym ciele i zdrowo wyglądamy.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Gościem socjalnej środy była Anna Szyłańska z Urzędu Pracy w Olsztynie. Co zrobić, gdy nagle tracimy pracę? Czy lepiej szukać jej na własna rękę, czy powinniśmy udać się do urzędu pracy?

Ruch mamy także w okresie międzyświątecznym. Jednak najbardziej odczuwalny jest początek każdego miesiąca i roku kalendarzowego. Więcej osób zgłasza się do urzędu pracy (…) Zarejestrować można się na różne sposoby.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, praca, bezrobocie, ruch
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc rozpoczyna pracę. „Placówka była niezwykle potrzebna”

Zniknęła kolejna biała plama z medycznej mapy województwa warmińsko-mazurskiego. Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie od 1 stycznia przyszłego roku będzie Warmińsko-Mazurskim Centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV