Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.11.2021

Fot. M. Rutynowski

Sportowe pamiątki oraz jesienno-zimowe bezpieczeństwo na drodze to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgosia Sadowska-Bartoszewicz.

Medale, piłki, stroje, sprzęt sportowy – to tylko niewielka część zbiorów, jakie gromadzone są w Olsztyńskim Muzeum Sportu, które obecnie mieści się w V Liceum Ogólnokształcącym. Sportowe pamiątki przekazywali sportowcy, ich rodziny, ale także pasjonaci i kolekcjonerzy. Po dwóch latach przerwy ogłoszony został konkurs „Moje sportowe pamiątki”, który ma zachęcić mieszkańców miasta do przekazywania swoich historyczno-sportowych skarbów. O historii muzeum i konkursie opowiadał Tomasz Lenkiewicz, kustosz Muzeum Sportu w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

O zainteresowaniu eksponatami mówiła Anna Struk, dyrektorka LO V w Olsztynie, w którym obecnie mieści się muzeum.

00:00 / 00:00

Dziś o poranku przywitała nas już zima, choć do tej kalendarzowej pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie. Śnieg to radość dla dzieci, ale dla kierowców już niekoniecznie. O jesienno-zimowym bezpieczeństwie na drodze, o czym należy pamiętać mówił Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

O prawidłowym ustawieniu świateł w samochodzie i bezpieczeństwie na drodze wszystkich uczestników ruchu opowiadał asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Są pieniądze na budowę mieszkań komunalnych w Elblągu

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje w najbliższym czasie budowę 120 mieszkań komunalnych. Teraz otrzymało grant w wysokości prawie 6 milionów złotych z rządowego programu budownictwa komunalnego....

Zamknij
RadioOlsztynTV