Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 28.07.2022

Moda na przydomowe hodowle drobiu oraz poszukiwania młodych liderów z regionu – to główne tematy dzisiejszej audycji Bliższe Spotkania. Z gośćmi rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

Już za 68 dni Radio Olsztyn będzie obchodziło swoje 70. urodziny. Z tej okazji codziennie Dominik Chowaniec prezentuje kulisy pracy w radiu.

00:00 / 00:00

Kura domowa to najliczniejszy gatunek ptaków na świecie. Jej światowa populacja liczy około 25 miliardów osobników. W dobie szalejących cen wielu z nas chętnie hodowałoby te ptaki w przydomowych ogródkach i działkach. Jednak czy to możliwe? O wątpliwościach w tym zakresie mówił Kamil Sułkowski z olsztyńskiej straży miejskiej.

00:00 / 00:00

Jeśli prawo lokalne dopuszcza możliwość hodowli kur, to jak założyć taką hodowlę i jak dbać o ptaki? Swoją wiedzą podzielił się ze słuchaczami profesor Krzysztof Kozłowski z Katedry Drobiarstwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Fundacja Żółty Szalik z siedzibą we Fromborku szuka liderów wśród młodych ludzi z naszego regionu. Właśnie zakończyła się pierwsza edycja Młodzieżowej Szkoły Liderów. Podczas warsztatów integracyjnych uczestnicy pracowali nad wzmacnianiem swoich mocnych stron i budowaniem zaufania w grupie. O szczegółach mówiła Alina Awiżeń, koordynatorka Młodzieżowej Szkoły Liderów.

Do Szkoły Liderów Fundacji Żółty Szalik trafiła m.in. 12-letnia Alicja Bartosiak.

Pogoda dopisuje, więc Alicja Kulik i jej gość Kamil Kopyść, przewodnik Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, zaprosili słuchaczy na kolejną wyprawę trasami wodnymi regionu. Tym razem w cyklu Kajakiem przez Warmię i Mazury przepiękne krajobrazy podziwialiśmy płynąć przez jeziora Orzyc, Pisz  i rzeką Pisą Warmińską.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oskarżeni o zabójstwo mieszkańca Olsztynka staną przed sądem

Sąd wyznaczył pierwsze terminy rozpraw dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka. Mają się one odbyć 29 i 30 września. Sprawa dotyczy zdarzenia z lutego zeszłego...

Zamknij
RadioOlsztynTV