Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.10.2021

Fot. Iza Malewska

Śniadanie dzieci oraz socjalna środa to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Śniadanie to najważniejsze danie dnia. Badania dowiodły, że dzieci, które przed wyjściem do szkoły spożywają odpowiednio skomponowany posiłek, osiągają lepsze wyniki w nauce. Bardzo ważne jest także drugie śniadanie. Dlaczego? – O tym mówiła Aleksandra Matyjas, dietetyczka i edukatorka żywieniowa z Banku Żywności w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

A co najczęściej znajduje się w śniadaniówkach najmłodszych uczniów?

00:00 / 00:00

Wzrasta świadomość wśród młodzieży na temat zdrowego stylu życia. W szkołach realizowane są programy związane z edukacją żywieniową i zdrowiem. Jedną ze szkół promującą zdrowie jest LO nr 3 w Olsztynie. Mówiła o tym Karolina Burdalska, szkolny pedagog.

00:00 / 00:00

Według statystyk Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że to wiek determinuje przejście na emeryturę. Nie ma więc zbyt wielu osób, które odkładają przejście na emeryturę. Czym jest emerytura i kto ma do niej prawo? – Dziś w Socjalnej środzie o emeryturach. Naszymi ekspertkami były Anna Bartczak i Anna Ilukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie.

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wracali z włamania. Wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej

Trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem zatrzymała policja ze Szczytna. Zostali ujęci po policyjnym pościgu, gdy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV