Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.07.2021

Monika Szczygło w schronisku w Tatarach koło Nidzicy

Ciekawa inicjatywa w Giżycku, rady i propozycje dla turystów, finał akcji „Lato z pupilem”, WOT-rekrutacja oraz sąsiedztwo to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawia Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

Giżycko jest nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce. Miasto położone jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Żyje tu wielu ludzi – także starszych, których wspomnienia osobiste, oraz miejsca z nimi związane tworzą historię miasta i okolic. Mariusz Kuncer z Fundacji Kuncer Teatralnie zaprasza właśnie mieszkańców Giżycka i powiatu do podzielenia się swoimi historiami po to, aby je zachować dla kolejnych pokoleń.

W Poradniku Turysty medyczne ABC dla osób wybierających się na wakacje.

Co powinno znaleźć się w apteczce mówi lek. med. Joanna Drążczyk.

A wyjeżdżając do krajów Unii Europejskiej warto się wyposażyć w kartę EKUZ radzi Magdalena Mil rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński zabiera nas kolejny raz do Rusi. Nad zakolem rzeki Łyny Marek Lewiński spotyka się z pasjonatem lokalnej historii Andrzejem Małyszko, który opowiada o losach tej niewielkiej miejscowości.

Polskie Radio Olsztyn już po raz piąty zorganizowało zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Lato z pupilem”. Dziś dary pojechały do podopiecznych schroniska „Podaj łapę” w Tatarach pod Nidzicą. Swojej radości z przyjazdu ekipy radiowców nie kryje Roman Brzozowski, kierownik placówki.

Dzisiejszy dzień w schronisku w Tatarach to wyjątkowy dzień nie tylko ze względu na wizytę ekipy Radia Olsztyn.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rekrutują po sąsiedzku. O akcji opowiadają rzeczniczka 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej Paulina Kucińska i st. szer. Dominik Smosarski.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Żyjemy wśród ludzi i dla ludzi, sami ich potrzebujemy – ale czy tak zawsze jest. Co dziś oznacza dobre sąsiedztwo?

O wspólnych działaniach sąsiedzkich opowiadają Beata, Ania i Alicja – mieszkanki Wójtowa.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Mieszkańcy blokowisk bardzo często nie znają nawet swoich najbliższych sąsiadów. Jak to zmienić?

Animatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury spotykają się z mieszkańcami olsztyńskich osiedli. O akcji „Inna mapa” w Olsztynie opowiada Aleksandra Drzał – Sierocka , kulturoznawczyni i animatorka z MOK.

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, WOT
Śmigłowiec LPR przetransportował turystkę z plaży do szpitala

  Urazem kręgosłupa zakończyła się zabawa turystki na plaży miejskiej w Giżycku. Konieczna była interwencja ratowników. Kobieta trafiła do szpitala. Kobieta prawdopodobnie poślizgnęła się i niefortunnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV