Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.04.2022.

Fot. pixabay

O nowych dowodach rejestracyjnych oraz o bezpieczeństwie pracy rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

W maju pojawią się nowe dowody rejestracyjne. Ministerstwo infrastruktury postanowiło poprawić zabezpieczenia dotychczas wydawanych dokumentów. Jak będą wyglądać nowe dowody i czy stare dokumenty trzeba będzie wymienić na nowe? Wyjaśnił to Jakub Siudziński z wydziału spraw obywatelskich olsztyńskiego urzędu miasta.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

28 kwietnia przypada Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Święto jest obchodzone także w Polsce.

Z danych opublikowanych niedawno przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że najwyższy wskaźnik wypadkowości przy pracy odnotowano w województwach podlaskim, opolskim i warmińsko-mazurskim. W naszym regionie najwięcej wypadków śmiertelnych przy pracy było w branży budowlanej.

O wypadkach przy pracy – ich przyczynach i zapobieganiu mówił Jarosław Kowalczyk – okręgowy inspektor pracy w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, dowód rejestracyjny, bhp
Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na warmińsko-mazurski rynek pracy?

Od początku rosyjskiej agresji upłynęły już 2 miesiące. Do Polski przyjechały prawie 3 miliony uchodźców. Na początku wojny były obawy, czy nie zabiorą oni pracy Polakom,...

Zamknij
RadioOlsztynTV