Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 26.07.2021

Koty Kopernika, propozycje i rady dla turystów oraz dogrywka w ramach akcji „Urania Dzieciom” to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawia Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

Mikołajowi Kopernikowi w pracy towarzyszyły koty. Fakt ten chciałaby wykorzystać Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku do stworzenia kotów, które towarzyszyłyby turystom w zwiedzaniu np. Wzgórza Katedralnego- ale nie tylko.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziś w Poradniku Turysty kilka cennych rad dotyczących żywienia podczas urlopu.

00:00 / 00:00

Robert Lesiński ze swoimi gośćmi zaprasza wszystkich miłośników sportów wodnych – i nie tylko do Mrągowa nad jezioro Czos.

00:00 / 00:00

Natomiast w cyklu „Rowerem po Warmii” zwiedzamy kolejne dwie miejscowości: Ruś i Gągławki. Na niewielkiej przystani kajakowej na zakolu rzeki Łyny Marek Lewiński spotkał się z sołtys wsi Ruś Haliną Zapadką.

A z Anią Minkiewicz – Zarembą odwiedzimy Żywkowo, nazywane bocianią wioską. Dlaczego?

W Olsztynie trwa rozbiórka Hali Urania. Krzesełka i deski z parkietu z tego legendarnego obiektu sportowego można jeszcze wylicytować i stać się właścicielem kawałka historii. Do końca lipca trwa dogrywka w ramach akcji „Urania Dzieciom”. O szczegółach mówi Iwona Żochowska Jabłońska z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Mrągowo
Prawie 2,5 miliona Polaków aktywowało bony turystyczne

Do tej pory 2 mln 400 tysięcy Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2 mld 100 mln złotych. Z bonu skorzystali już opiekunowie ponad 3,5 mln...

Zamknij
RadioOlsztynTV