Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 2,5 miliona Polaków aktywowało bony turystyczne


Do tej pory 2 mln 400 tysięcy Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2 mld 100 mln złotych. Z bonu skorzystali już opiekunowie ponad 3,5 mln dzieci.

Płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tysięcy przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne na terenie Polski.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu „500 plus” im nie przysługuje.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

.
Autor: B. Gajlewska/ZUS
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wakacje
Bliższe spotkania – 12.07.2021

Renowacja mebli, bony turystyczne, poznajemy Warmię i Mazury oraz łucznictwo - to tematy na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. W cyklu „Zrób to...

Zamknij
RadioOlsztynTV